"Cenomi Group" O'zbekiston bozoriga kirishini e'lon qildi
Chakana savdo bozori yetakchilaridan biri, shuningdek, 25 dan ortiq taniqli jahon brendlari vakili bo‘lgan Saudiyaning "Cenomi" guruhi O‘zbekiston bozoriga kirishini e’lon qildi. Bu haqda Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
"Cenomi" guruhi "Zara", "Zara Home", "Massimo Dutti", "Bershka", "Pull & Bear", "Oysho" va "Stradivarius" kabi global brendlarni taqdim etadi. Bundan tashqari, "Cenomi" guruhining "Cenomi Retail" bo'linmasi "Subway" tez ovqatlanish tarmog'i va "Cinnabon" xalqaro tarmog'ining franchayzilaridan biridir.
Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida imzolangan kelishuv O‘zbekistonda chakana savdo tarmog‘i rivojiga yangi sur’at bag‘ishlashi va biznesni yanada rivojlantirish yo‘lida salmoqli qadam bo‘lib xizmat qilishi kutilmoqda.

Saudi Cenomi Group, one of the market leaders in the fashion retail industry, representing more than 25 well-known global brands, announced its entry into the market of Uzbekistan. This was reported by the press service of the Ministry of Investment, Industry and Trade.
Cenomi Group announced its entrance to Uzbekistan market
Cenomi Group represents such world brands as Zara, Zara Home, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Oysho and Stradivarius. In addition, Cenomi Group's Cenomi Retail division is one of the franchisees of Subway fast food chain and Cinnabon, an international chain of snack-bakery cafes and bakeries.
It is expected that the agreement signed during the Tashkent International Investment Forum will give a new impetus to the development of retail industry in Uzbekistan and will serve as a significant step towards further business development.