Bog‘bon 55000 tup ko‘knori yetishtirgan
Farg‘ona viloyatining Dang‘ara tumanida huquq-tartibot idoralari xodimlari tarkibida giyohvand moddalar bo‘lgan yirik noqonuniy plantatsiyani aniqladi. 28-aprel kuni o‘tkazilgan maxsus operatsiya mahalliy fuqaroning qo‘lga olinishi bilan yakunlandi, uning hududidan 55 ming tupdan ortiq ko‘knori va 40 tupdan ortiq nasha topildi.
Farg‘ona viloyati IIB matbuot xizmatining xabar berishicha, erkak taxminan 1,5 gektar tomorqada taqiqlangan o‘simliklarni yetishtirishni tashkil qilgan. Bundan tashqari, qo‘lga olingan shaxsning uyidan 600 gramm tayyor marixuana musodara qilingan.

Садовод вырастил 55000 кустов опиумного мака
В Дангаринском районе Ферганской области сотрудники правоохранительных органов обнаружили крупную незаконную плантацию наркотикосодержащих растений. Спецоперация, проведённая 28 апреля, закончилась задержанием местного жителя, на участке которого нашли более 55 тысяч кустов опиумного мака и свыше 40 кустов конопли.
Как сообщает пресс-служба УВД Ферганской области, мужчина организовал выращивание запрещённых растений на приусадебном участке площадью около 1,5 гектаров. Кроме того, в доме задержанного было изъято 600 граммов готовой марихуаны.