Centrum Air floti 15-havo kemasi bilan boyidi
14-fevral kuni soat 00:30 da O‘zbekistonning Centrum Air xususiy aviakompaniyasi aviaparkidagi 15-havo kemasi bo‘lgan to‘rtinchi keng fyuzelyajli Airbus A330-343 samolyoti Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportiga qo‘ndi.
Yangi Airbus A330-343 samolyoti UK33033 ro‘yxat raqamini oldi. Bu uzoq masofali reyslarni bajarishga mo‘ljallangan zamonaviy keng fyuzelyajli yo‘lovchi layneridir. Uzaytirilgan fyuzelyaj va oshirilgan parvoz masofasi havo kemasiga yuqori sig‘im va qulaylik darajasini ta’minlash imkonini beradi: salon 305 yo‘lovchiga mo‘ljallangan bo‘lib, undan 18 ta o‘rin yo‘lovchilarga qo‘shimcha joy va yuqori darajadagi qulaylikni taklif qiluvchi premium-ekonom klassiga tegishli.
Samolyot uzoq yo‘nalishlarda samarali ishlashni, parvozning ravonligini va optimal shovqin darajasini ta’minlaydigan kuchli va ishonchli Rolls-Royce Trent 772B-60 dvigatellari bilan jihozlangan. Zamonaviy interyer yechimlari, salonning yaxshilangan ergonomikasi va o‘rindiqlarning puxta o‘ylangan konfiguratsiyasi ham o‘rta, ham uzoq masofalarga qulay sayohat qilish uchun sharoit yaratadi.
Flotning yangi Airbus A330-343 bilan to‘ldirilishi Centrum Air kompaniyasining uzoq masofali tashuvlarni rivojlantirish va yo‘nalishlar tarmog‘ini kengaytirish strategiyasidagi navbatdagi qadamidir.