Husanov O‘zbekistonning eng qimmat futbolchisiga aylandi
O‘zbekistonlik himoyachi Abduqodir Husanovning transfer narxi 3 barobarga oshib, 35 million yevroni tashkil etmoqda. Bu esa uni nafaqat o‘zbek futboli tarixidagi, balki butun Markaziy Osiyo mintaqasidagi eng qimmat futbolchiga aylantirdi.
Yaqindagina uning narxi 12 million yevroga baholangan edi, ammo ingliz klubidagi muvaffaqiyatli o‘yin uning bozor narxini sezilarli darajada oshirdi. Husanov "shaharliklar" safida 8 ta o‘yinda gol urishga muvaffaq bo‘ldi va fevral oyining eng yaxshi futbolchisi deb topildi.
Shu tariqa u 2021-yilda "Roma" 14 million yevroga sotib olgan Eldor Shomurodovga tegishli bo‘lgan o‘zbek futbolining avvalgi rekordini yangiladi.
Futbolchi shiddat bilan mashhurlikka erishishda davom etmoqda va o‘z klubida ham, O‘zbekiston terma jamoasida ham asosiy figuraga aylanishi mumkin.