Toshkentda Olimpiada chempioni Diyora Keldiyorova zali ochildi
27 fevral kuni Toshkentda o‘zbek sporti uchun muhim voqea - dzyudo bo‘yicha mamlakatning birinchi Olimpiya chempioni Diyora Keldiyorova nomidagi sport klubining ochilishi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida Milliy paralimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari Shahnoza Mirziyoyeva va Xalqaro dzyudo federatsiyasi (IJF) rahbari Marius Vizer ishtirok etdi.
Yangi zal yosh sportchilar va bo‘lajak chempionlarni tayyorlashda muhim markaz bo‘ladi. IJF rahbari O‘zbekistonda sportni ommalashtirish, sport infratuzilmasini rivojlantirish, yoshlarni, ayniqsa, qizlarni sportga jalb etishga qaratilgan keng ko‘lamli islohotlarni yuqori baholadi.
O‘zbekiston dzyudo olamida o‘z mavqeini mustahkamlab bormoqda. Ixtisoslashgan klublarning ochilishi va xalqaro hamkorlik jahon arenalarini zabt etishga tayyor bo‘lgan chempionlarning yangi avlodini tarbiyalashga yordam beradi.