Oksana Chusovitina tayanib sakrash boʻyicha tengsiz deb topildi
Misrning Qohira shahrida sport gimnastikasi bo‘yicha Jahon kubogining 4-bosqich bellashuvlari nihoyasiga yetdi. Ushbu bosqich bahslaridan so‘ng Oksana Chusovitina tayanib sakrash dasturida eng yaxshi sportchi deb tan olindi.
Chusovitina bundan avval Kotbus va Doha bosqichlarida bronza, Bokuda esa kumush medalni qo‘lga kiritgan edi. Sportchi garchi Qohirada sovrindorlar safidan joy ololmagan bo‘lsa ham, final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
“Yakunda barcha bosqichlardagi natijalar yig‘indisi Chusovitinani tayanib sakrash dasturining qirolichasi ekanini yana bir bor isbotladi”, deyiladi Milliy Olimpiya qoʻmitasi xabarida.

Оксана Чусовитина признана непревзойденной в опорных прыжках
Соревнования 4-го этапа Кубка мира по спортивной гимнастике завершились в Каире, Египет. После этих этапных соревнований Оксана Чусовитина была признана лучшей спортсменкой в программе опорных прыжков.
Ранее Чусовитина выиграла “бронзу” на этапах в Котбусе и Дохе и “серебро” в Баку. Гимнастка, хотя и не смогла попасть в число призеров в Каире, получила путевку в финал.
”В итоге сумма результатов на всех этапах еще раз доказала, что Чусовитина - королева опорных прыжков", - говорится в сообщении Национального Олимпийского комитета.