Oksana Chusovitina tayanib sakrash boʻyicha tengsiz deb topildi
Misrning Qohira shahrida sport gimnastikasi bo‘yicha Jahon kubogining 4-bosqich bellashuvlari nihoyasiga yetdi. Ushbu bosqich bahslaridan so‘ng Oksana Chusovitina tayanib sakrash dasturida eng yaxshi sportchi deb tan olindi.
Chusovitina bundan avval Kotbus va Doha bosqichlarida bronza, Bokuda esa kumush medalni qo‘lga kiritgan edi. Sportchi garchi Qohirada sovrindorlar safidan joy ololmagan bo‘lsa ham, final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
“Yakunda barcha bosqichlardagi natijalar yig‘indisi Chusovitinani tayanib sakrash dasturining qirolichasi ekanini yana bir bor isbotladi”, deyiladi Milliy Olimpiya qoʻmitasi xabarida.

Oksana Chusovitina is recognized as unsurpassed in ski jumping
Competitions of the 4th stage of the World Cup in gymnastics ended in Cairo, Egypt. After these stage competitions Oksana Chusovitina was recognized as the best athlete in the ski jumping program.
Earlier, Chusovitina won bronze at the stages in Cottbus and Doha and silver in Baku. The athlete, although he could not get among the winners in Cairo, received a ticket to the final.
”As a result, the sum of the results at all stages proved once again that Chusovitina is the Queen of the ski jumping program," the National Olympic Committee said in a statement.